19 Ocak 2011 Çarşamba

Bunları paylaşasım var # 55

Bir kaç gün önce sosyal medyayı gözlemlemek için kullanılan yazılımlardan beklentilerimi anlattığım  İzleme Gözleme adlı bir yazı yazmıştım. Bir kaç gün sonrasında Social Media Monitoring Made Simple başlıklı bir yazı yazılmış Social Media Explorer blogunda.

Yazıda kısaca sosyal medyayı izlemenin en basit yöntemleri verilmiş. Hangi anahtar kelimeleri izleyeceksin? Hangi araç ile izleyeceksin veya nasıl izleyeceksin? (Yazı içinde Chirs Brogan'ın şu yazısına (Grow Bigger Ears in 10 Minutes) link verilmiş gözden kaçmasın). Gözlemlediğiniz sonuçları ne yapacaksınız?(Bu durum için ise David Armano'nun şu yazısına link verilmiş) gibi sorulara cevap aranıyor ve haliyle yol gösteriliyor.

Yazıya tekrar link verelim. Social Media Monitoring Made SimpleDiğer paylaşmak istediğim ise bir infografik. Ekleme kodları olmadığı için infografiğin konu başlığını vereceğim sadece. Yukarıda olan yazı ile ikisini karşılaştırıp aslında izleme gözleme işinin epey önemli olduğu veya olacağını görmek gerekli. Social Media Marketing By The Numbers (Blog Hubspot)

Saygılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Facebook Sayfası